قلمـــدان

جریان شناسی، بررسی و تحلیل اندیشه های سیاسی

قلمـــدان

جریان شناسی، بررسی و تحلیل اندیشه های سیاسی

قلمـــدان

برادر و خواهرم که در فضای سایبر می جنگی، با نیت قربه الی الله مطلب بنویس. بدانکه تو مصداق "و ما رمیت اذ رمیت..." هستی.
همسنگرم تو که از میدان مین گناه عبور میکنی، بصیرتت را بالا ببر تا مورد هجوم ترکش ها قرار نگیری.
رابطه خودت را با خدا زیاد کن، با اهل بیت علیهم السلام یکی شو و در این راه گوش به فرمان ولی امر باش و خودت را برای سربازی در رکاب امام زمان (عج) آماده کن.

"لطفا بـا ارائه نظــــــرات خود راهگشای من در بهتر شدن مطالب وبلاگ باشید."

جز 100 وبلاگ برتر در سال 92

 • ۳
 • ۰

نعیمه اشراقی که موضع گیری های وی در ایام فتنه 88 بر کسی پوشیده نیست در اقدامی قابل توجه و به بهانه دفاع از زهرا مصطفوی دختر حضرت امام (ره) در مصاحبه با روزآنلاین گفته است: "کسی که بخواهد زهرا مصطفوی را به دروغگویی متهم کند تنها یک دلیل می تواند داشته باشد آن هم مجیزگویی و چاپلوسی است."

آیت الله علم الهدی در واکنش به نامه خانم زهرا مصطفوی دختر حضرت امام (ره) گفته بود اگر منظور ایشان این بوده که امام خمینی (ره)، آقایان هاشمی و خامنه ای را برای رهبری در نظر گرفته بودند، نه تنها این امر دروغ است بلکه خلاف واقع نیز هست. زهرا مصطفوی چند روز قبل در واکنش به عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری به شکلی وانمود کرده بود که گویا امام خمینی (ره) هر دو فرد را برای رهبری پیشنهاد داده بودند در حالی که به اذعان حاضران و نزدیکان امام خمینی(ره) در آن روزها، ایشان آیت الله خامنه ای را مناسب ترین فرد برای رهبری جمهوری اسلامی پیشنهاد داده بودند.

اما سوال اینجاست که پس از گذشت سی و اندی سال از انقلاب و رحلت امام خمینی(ره)  چه می شود که زهرا مصطفوی یکباره به یاد سخن امام راحل می افتد و او را در کنار مقام معظم رهبری قرار می هد؟

نکته قابل توجه در مصاحبه نعیمه اشراقی در روزآنلاین اتهامی است که وی به مسئولان جمهوری اسلامی وارد می کند. اشراقی در پاسخ به سوال فرشته قاضی مبنی براینکه دلیل اصلی ردصلاحیت آقای هاشمی چیست؟ می گوید: "درباره دلیل اصلی نمی توانم حرف بزنم. آقایان هم که تنها به سن اشاره کرده اند. به نظر من انتقال قدرتی دارد صورت میگیرد. کسانی که ما به آنها انجمن حجتیه ای میگفتیم در زمان امام قدرتی نداشتند چون امام با تفکر انها مخالف بود و تفکر واپس گرایی داشتند که امام خطرشان برای کشور را از کفار و منافقین هم بیشتر میدانست اکنون شاهد هستیم که انتقال قدرتی صورت میگیرد بین پیروان امام و آنها. یعنی پیروان امام را از صحنه بیرون میکنند و از صحنه خارج می شوند و حجتیه ای ها قدرت را در دست می گیرند."

اشراقی در پاسخ به این سوال علنا اشاره می کند که افرادی در حال روی کار آمدن در نظام جمهوری اسلامی هستند که عضو انجمن حجتیه بوده و در حال کنار زدن خانواده امام راحل هستند.

 

به نظر می رسد اتهامی که اشراقی در این مصاحبه به مسئولان نظام جمهوری اسلامی وارد کرده است، موردی نیست که بتوان براحتی از کنار آن عبور کرد. زیرا نمی توان قبول کرد که یک نفر که خود را منتسب به بیت امام خمینی (ره) می داند، چنین اتهاماتی را به مسوولان نظام وارد کند و هر کس از دایره قدرت حذف می شود را یار امام  و هر کس بر سر قدرت می آید را انجمن حجتیه ای بداند....

نکته دیگری که لازم است به خانم نعیمه اشراقی متذکر شد این است که چه تعهدی وجود دارد فردی که روزی در کنار امام راحل بوده است، امروز نیز لزوما در همان مسیر گام بردارد؟ این سخن شما از کدام منطق نشأت می گیرد که هر کس که در نزدیکی امام راحل بوده است امروز صلاحیت اداره امور کشور را برعهده داشته باشد؟ آیا به نظر شما معیار و ملاک داشتن صلاحیت و یا عدم صلاحیت افراد، شناسنامه و نام خانوادگی آنهاست؟

در طول تاریخ کم نبوده اند نمونه هایی که در بیوت ائمه اطهار حاضر بوده اند و بر سر سفره آنها تلمذ کرده بودند اما سرنوشت گذشتگان نشان داد، کنار بزرگان و امامان بودن مهم نیست باید بیاموزی که پشت سر آنها باشی!

خانم اشراقی؛ آیا آیت الله منتظری هم پس از رحلت امام(ره) از قدرت و نزدیکی امام طرد شدند؟ این اتفاق تاریخی که چندان هم دور نیست به خوبی اثبات می نماید؛ برای حضرت امام خمینی نیز آرمان ها و انقلاب اسلامی بسیار با ارزشتر از نام های خانوادگی و انتسابات فامیلی بوده است.

حال چه شده است که سخن گوهربار پدربزرگ خود را فراموش فرموده اید که فرمودند: "ملاک حال فعلی افراد است."

بولتن نیوز

حتما مطالعه بفرمایید: تحلیل و بررسی نامه خانم مصطفوی  به رهبر انقلاب

نظرات (۱۷)

پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد.این حضرات از امام راحل ره فقط نام فامیلش را یدک می کشند.
تو به چه حقی اینطوری می نویسی؟
پاسخ:

سلام

اولا من هم به عنوان عضوی از جامعه اسلامی حق نقد را دارم. ثانیا بنده به خانواده امام علاقه زیادی دارم اما آن زمانی که حضرت آقا توصیه می کردند که واضح و روشن مواضع را اعلام کنید، سکوت ها در مقابل فتنه ۸۸ و روز عاشورا را فراموش نکرده ایم. ثالثا امام خمینی رحمت الله علیه، فرقی بین خانواده خود و دیگران نمی گذاشتند. در تاریخ ثبت شده است، زمانی که سید حسین خمینی فرزند شهید والامقام مصطفی خمینی از منا فقین حمایت می کرد و در مشهد مخفی شده بود امام دستور داد بروید و او را دستگیر کنید و فرموده بود اگر تسلیم نشد او را با اسلحه بزنید.

خدایا عاقبتون  رو ختم به خیر کن

یا علی مدد

پاسخ:
سلام. ان شاالله

اعصابم خورد میشه وقتی یکی از حضرت اقا مایه میذاره...

سلام
پست جالبی بود. استفاده کردم.
پاسخ:
سلام. ممنون
این روزها چقدر زیاد شدن افرادی که یهو و به صورت ناگهانی دلواپس نظام شدن و احساس تکلیف می کنن (البته با روش خودشون...!!)
خدا خودش کمک کنه.
پاسخ:
سلام. ان شاالله
سلام
  سید حسن خمینی هم در مورد عدم احراز صلاحیت هاشمی نامه نوشتن به هاشمی . کلا مواضع بعضی از بیت امام باعث تاسف هست .
یادم هست سال 84  روز  14 خرداد تو حرم امام خمینی یه عده شعار جالبی میدادن . میگفتن : نوه ی روح الله سید حسن نصر الله . الحق راست میگفتن .
پاسخ:
سلام
 • یک اخرالزمانی
 • سلام
  خوبید؟
  جالب بود
  بروزم با طرحی جدید
  پاسخ:
  سلام. ممنونم. حتما میام
  سلام آقاسید .... ممنون از حضورتون
  بازم انتخابات شد !!!  این قضایا هم شروع شد...
  انشاالله این انتخابات هم ختم بخیر بشه...
  راستی اون فایل صوتی عربی در مورد امیرالمومنین رو نمیشه دانلود کرد؟
  پاسخ:
  سلام. ممنون. ان شاالله. برادر لینک دانلود رو در قسمت نظر خودتون در اون پست گذاشتم
  خداوندا، این خلوص را روز به روز در قلب آنها بیفزا که در راهت همچون شمع سوخته و اسلام را فروزان کنند.
  فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا کاظمی
  پاسخ:
  سلام. ممنون

  خدا همه را هدایت کند در اسلام پسر و یا دختر امام مهم نیست هر کس با تقوا تر است به خدا نزدیک است. مرحوم حاج احمد آقای خمینی این چنین بود و فرمود به فرزندانم وصییت می کنم همیشه پشت رهبری باشند و امام فرمودند هر کس شورای نگهبان را قبول ندارد مفسد فی الارض است

  پاسخ:
  سلام
 • اشارات (طلبه ای از نسل سوم پیشین)
 • حضرت امام(ره) اگر بودند و حمایت آقای هاشمی از قانونشکنی و فتنه را میدیدند اقای هاشمی را از ریاست مجمع تشخیص هم عزل میکردند
  پاسخ:
  سلام
  سلام با مطلب  چرا جلیلی ؟ به روزم خوشحال میشم تشریف بیارید[گل]
  پاسخ:
  سلام. حتما
 • ₪نگـارنـده ₪
 • سلام
  مطلب جالبی بود...

  پاسخ:
  سلام
 • راه بی بن بست
 • .با سلام
  با دو پوستر طراحی شده خودم برای دکتر جلیلی بروزم
  در صورت تمایل ما را در جهت انتشار دو پوستر یاری نمایید
  http://rahebibonbast.blog.ir/
  به امید پیروزی دکتر جلیلی
  پاسخ:
  سلام. حتما
  سلام عرض شد
  این امام جمعه ی شهر ما نظرات افراطی زیادی داره، ولی این حرفش درسته انصافا. ماجرا انتخاب آیت الله خامنه ای جریان مخفی و عجیبی نبوده که بعد این همه سال قرار باشد مردم را حیرت زده کنند با این دروغ ها. تعجبم از خانم مصطفوی است...
  پاسخ:
  سلام
 • سید امیر علی حیدری
 • سلام بنده خوب خدا
  خدا قوت

  --------------
  واقعا مایع تاسف است
  اما همه در انتظار خلق حماسه سیاسی هستیم
  پاسخ:
  سلام

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">