قلمـــدان

جریان شناسی، بررسی و تحلیل اندیشه های سیاسی

قلمـــدان

جریان شناسی، بررسی و تحلیل اندیشه های سیاسی

قلمـــدان

برادر و خواهرم که در فضای سایبر می جنگی، با نیت قربه الی الله مطلب بنویس. بدانکه تو مصداق "و ما رمیت اذ رمیت..." هستی.
همسنگرم تو که از میدان مین گناه عبور میکنی، بصیرتت را بالا ببر تا مورد هجوم ترکش ها قرار نگیری.
رابطه خودت را با خدا زیاد کن، با اهل بیت علیهم السلام یکی شو و در این راه گوش به فرمان ولی امر باش و خودت را برای سربازی در رکاب امام زمان (عج) آماده کن.

"لطفا بـا ارائه نظــــــرات خود راهگشای من در بهتر شدن مطالب وبلاگ باشید."

جز 100 وبلاگ برتر در سال 92

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

  • ۱
  • ۱

بدون شک، یکی از دغدغه های دیرینه و مهم مقام معظم رهبری که همواره مورد تأکید و توجه ایشان بوده، مقوله تهاجم فرهنگی است.

با وجود بحث های گوناگون درباره تهاجم فرهنگی و هویت و زمینه ها و مصادیق آن، باید اعتراف کنیم که هنوز آراء خالص و شفاف مقام معظم رهبری در این باره، مهجور و متروک مانده است و نسل جوان، شناخت دقیق و روشنی از این واقعیت اجتماعی ندارند. اگرچه مقام معظم رهبری اخیرا بحث ناتوی فرهنگی را مطرح فرموده اند که بحث تهاجم را نیز دردل خود دارد. از این رو، در این مقاله به تبیین معنا و مفهوم حقیقی تهاجم فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری می پردازیم تا پس از ایجاد معرفت جمعی نسبت به آن، حساسیت جمعی و عزم جمعی برای مقابله با این پروژه تهدید کننده شکل گیرد.

  • ۳
  • ۰

بیایانات حضرت علامه حسن زاده آملی در مورد رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای:

این رهبر عظیم الشأنتان را دوست بدارید، عالمی، رهبری، مؤمنی، موحدی، سیُاسی، دینداری، رهبری، انسانی ربانی، پاک، منزه، کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظمی را که خدا به شما عطا فرمود ‌‌‌[بدانید] قدر رهبر، رهبری، ولیی، وفیی، ولایی [بدانید] مبادا این نعمت ولایت را از شما بگیرند. خدایا به حق  پیغمبر و آل پیغمبر سایه این رهبر عظیم اسلامی حضرت آیت الله معظم خامنه ای عزیز را مستدام بدار الهی آمین الهی آمین الهی آمین بعدد کلماتت آمین.

(سخنرانی علامه حسن زاده آملی در کنگره بزرگداشت علمی حضرت علامه حسن زاده آملی آذر ماه سال 1376)

  • ۱
  • ۰

حسن عباسی از معدود افرادی است که در قامت کارشناس حوزه های مختلف در مجامع عمومی و رسانه ملی حاضر می شود و سخنرانی می کند؛ از حقوق و سیاست گذاری گرفته تا روابط بین الملل و سینما و دین و هنر و ... اما اخیرا اظهارات تعجب‌ برانگیزی نسبت به عزادارن حسینی و حتی شهدای کربلا داشته که دل بسیاری از ارادتمندان اهل بیت (ع) را به درد آورده است. ایشان انگار فراموش کرده اند که آداب سخن گفتن درباره دردانه سیدالشهدا، با سخنرانی درباره "یورگن هابرماس" متفاوت است.

آقای عباسی! شما بروید به تئوری پردازی های سابقتان ادامه دهید. گاهی اوقات نگاهی به مقاتل بیندازید تا بدانید ما پیرو مکتب "حب الحسین اجننی" هستیم.